29 paź 2012

Michael Jackson - informacje o artyscie + interpretacja piosenki You are not alone.
Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana,. Amerykański wokalista ,kompozytor, autor tekstów . Jego , którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury  ostatnich czterech dekad.  W opinii wielu jeden z najlepszych i najpopularniejszych muzyków w historii. Nazywany Królem Popu. Wylansował mnóstwo  hitów , które podbijały światowe listy przebojów.  Jego dyskografia to 10 albumów studyjnych, 30 kompilacji,  65 singli i 38 teledysków. Nagrał  duety z wieloma artystami . Razem z nim śpiewali między innymi Diana Rose, Paul Mc  Cartney czy Stevie Wonder. W ciągu swojej 40 kariery otrzymał setki  różnych nominacji i nagród muzycznych.
„W tym nagrodę World Music Award dla najlepiej sprzedającego się artysty wszech czasów, Millennium, American Music Award dla Artysty Stulecia i nagrodę Bambi dla Artysty Pop Millennium Jego nazwisko dwukrotnie umieszczono w Rock and Roll Hall of Fame (jako członka Jackson 5 w 1997 i jako artysty solowego w 2001)”.
Zmarł  25 czerwca 2009r. Pochowany został na  cmentarzu Forest Lawn w Los Angeles.Tematyka tekstów

Wokalista   w swoich tekstach poruszał bardzo różnorodną często trudną tematykę. Śpiewał  o miłości i różnych jej rodzajach ( miłość młodzieńcza,  emocjonalna , ciemne strony miłości , rozstanie). Przypominał o tym , że nie wszędzie na świecie jest tak pięknie i kolorowo. Wiedział  ,iż niektórzy cierpią głód , żyją w nędzy  potrzebują aby ktoś im pomógł.  Inspiracją do tworzenia kolejnych piosenek były dla Jacksona własne doświadczenia i osobiste przeżycia. Niejednokrotnie zwłaszcza na początku kariery poprzez swoją muzykę prosił  aby zaczęto interesować się nie jego życiem osobistym a tym co tworzy. Miał dość tabloidów i dziennikarzy, którzy ciągle szukali sensacji. 
                                               

                                             Piosenka You are not alone.  

You are not alone- singiel pochodzący z wydanego w1995r albumu HIStory. Utwór otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Grammy ( kategoria piosenka roku). Znalazł się na pierwszym miejscu słynnej amerykańskiej listy Bilbord  Hot 100. 
Piosenka opowiada o tym , że nigdy w żadnej życiowej sytuacji nie jesteśmy sami. Nawet jeśli tak się czujemy. Myślimy wtedy  dlaczego , ktoś nas opuścił czemu zostaliśmy sami jak palec?. Dlaczego nie usłyszeliśmy nawet jednego słowa pożegnania?. Tęsknimy jest nam szalenie smutno, brakuje osoby ,z którą  byliśmy bardzo mocno związani. węzłem miłości, przyjaźni. Dotyczyć to może również innych bardzo silnych więzi  między ludźmi  , które ciężko  nazwać.  Gdy wydaje się , że gorzej już być nie może ktoś podchodzi i szepce nam do ucha  Nie jesteś sama. Wtedy uświadamiamy sobie , że  niekiedy wystarczy odwrócić się , wtedy zobaczymy jak wielu wspaniałych ludzi mamy wokół siebie. Natomiast ta osoba za , która się tęskni   na zawsze pozostaje we wspomnieniach  , pozostaje ważna. Jest przy nas , ale w inny niż dotychczas sposób. Być może  nie jest nam dane z tą osobą porozmawiać w cztery oczy , ponieważ jest daleko . Jednak jeśli naprawdę byliśmy dla niej kimś ważnym to mamy prawo wierzyć , że gdzieś tam w głębi serca on nas pamięta. Wspiera jak tylko może. Wciąż powtarza nie jesteś sama. 
Utwór you are not alone to kompozycja niezwykle emocjonalna. Jackson pokazał w niej swoją nieco bardziej liryczną naturę. Poruszył drażliwy temat , który  co w różnych okresach życia , ale dotyczy każdego człowieka- problem samotności. Na koniec dodam , że zdecydowanie wolę słuchać Michaela Jacksona w balladach

                                      6 komentarzy:

 1. Michael Jackson wielkim artysta byl...You Are Not Alone to jeden z najwiekszych hitow krola popu. Nagral mnostwo wielkich przebojow...Jesli chodzi o ballady w jego wykonaniu, to bardzo lubie "Stranger in Moscow"...

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam, od zawsze na zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam;) Chciałam poinformować, iż wybrałam tego bloga do nominacji "Liebster blog";) Po szczegóły zapraszam na :
  http://wyrazoneslowami.blogspot.com/2012/11/krasnoludkowe-wiesci-post-2-3-x.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak ja kocham tą piosenkę ❤ Fakt, Michael umarł, ale jego muzyka nie. Są to ponadczasowe utwory. Mimo, że mam 14 lat i prawie nie pamiętam go za życia, niedawno zagłębiłam się w jego twórczość i od tej pory jego piosenki dominują we wszystkich możliwych moich nośnikach muzyki. Mogłabym ich słuchać cały czas. Dobieram je do swojego humoru. I zawsze znajduję tą, która do niego pasuje. Michael jest zdecydowanie niepowtarzalny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak ja kocham tą piosenkę ❤ Fakt, Michael umarł, ale jego muzyka nie. Są to ponadczasowe utwory. Mimo, że mam 14 lat i prawie nie pamiętam go za życia, niedawno zagłębiłam się w jego twórczość i od tej pory jego piosenki dominują we wszystkich możliwych moich nośnikach muzyki. Mogłabym ich słuchać cały czas. Dobieram je do swojego humoru. I zawsze znajduję tą, która do niego pasuje. Michael jest zdecydowanie niepowtarzalny.

  OdpowiedzUsuń

Witaj na Blogu O muzyce słów kilka. Dziękuję, że tu zajrzałeś/ aś i przeczytałeś / aś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Pamiętaj o jednym: Nie obrażaj nikogo. Jeśli chcesz mnie skrytykować/ zwrócić uwagę na błąd bądź literówkę możesz to zrobić, ale w kulturalny sposób. Komentarze wulgarne lub zawierające SPAM będą natychmiast usuwane. Anne 18.