3 gru 2016

Trzy składniki muzyki : Emocje, magia i prawda #4 Jagoda Kret Teraz.

Kiedy ponad dwa lata temu pisałam pierwszy artykuł o Jagodzie 
pokazała debiutancki singiel Home. W lutym tego roku światło dzienne ujrzała kolejna  jej kompozycja. Tym razem nagrana w języku ojczystym.  To właśnie temu utworowi poświęcona jest kolejna odsłona cyklu Trzy składniki muzyki. 

W wywiadzie dla  telewizji Superstacja Jagoda powiedziała, że piosenka Teraz opowiada historię osoby, która traci kogoś bardzo bliskiego i nie do końca jest w stanie się pogodzić z tą utratą. Zależało mi na tym żeby ludzie się w jakimś tam sposób z tym utożsamiali i tak też wydaje mi się, że się stało. Chciałam doprowadzić do tego żeby  jakaś tam grupka ludzi którzy będą tego słuchać żeby znaleźli czas na chwilkę, żeby tak sobie troszkę podumać , bo tego nie ma w dzisiejszych czasach , jest tego bardzo mało i znaleźć sobie ten czas na smutek, bo smutek jest bardzo oczyszczający moim zdaniem
Cały wywiad ( rozpoczynający się od 11 minuty) dostępny tutaj : Na Tapecie Jagoda Kret

Akustyczny , refleksyjny utwór ze smyczkami w tle i tekstem Janusza  Onufrowicza. Jagoda jest współautorką muzyki.  Wokalistka cały czas pracuje nad debiutancką E- pką,. Data jej premiery nie jest jeszcze znana. We wspomnianym wywiadzie Jagoda zaznacza, że chce podarować słuchaczom, coś czego potem nie będzie  musiała się wstydzić. Po garści informacji czas na to, co najważniejsze czyli muzykę. 
 
Jeśli chcecie posłuchać Jagody na żywo macie taką szansę. Już 11 grudnia  wraz z Michałem Grobelnym, Arkiem Kłusowskim, Małgorzatą Nakonieczną, zwycięzcą ostatniej edycji Mateuszem Grędzińskim i innymi uczestnikami The Voice of Poland  wystąpi ona w Rzeszowie.  W  Filharmonii Podkarpackiej obędzie się kolejny koncert z cyklu Tribute to Jantar, w którym utalentowani artyści  zaśpiewają utwory Anny Jantar w nowych aranżacjach. 

 
 

1 komentarz:

  1. Informacje o koncercie muszę podesłać mamie. Anne Jantar uwielbiała i na pewno chętnie by posłuchała jej utowrów :)

    OdpowiedzUsuń

Witaj na Blogu O muzyce słów kilka. Dziękuję, że tu zajrzałeś/ aś i przeczytałeś / aś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Pamiętaj o jednym: Nie obrażaj nikogo. Jeśli chcesz mnie skrytykować/ zwrócić uwagę na błąd bądź literówkę możesz to zrobić, ale w kulturalny sposób. Komentarze wulgarne lub zawierające SPAM będą natychmiast usuwane. Anne 18.