18 gru 2016

Świąteczna playlista 2016.

1) Agnieszka Twardowska Świąteczny - w oczekiwaniu na płytę uczestniczki V edycji The Voice of Poland , która ma ukazać się w przyszłym roku możemy posłuchać jej świątecznego singla. 
 2) Sara Girgis i Adrian Wojtków Zapraszam Cię na Święta - muzyczny prezent na Gwiazdkę mieli dla nas również inni uczestnicy The Voice. Zobaczcie sami. 
 3) Magdalena  Paradziej Trochę ciepła kolejny Voicowy  akcent to piosenka, którą w 2014 roku nagrała jedna z finalistek V edycji.
4) TGD Pierwsza Gwiazda - piosenka, w której usłyszymy głosy : Natalii Kukulskiej, Mariki, Natalii Niemen, Kuby Badacha, Piotra Cugowskiego, Mietka Szcześnianka oraz dzieci ze szkółki TGD. Utwór promuje trasę koncertową Betlejem w Polsce . Terminy i miejsca koncertów widoczne są w rogu teledysku. 
 5) Ania Wyszkoni Od nieba do nieba - singiel promujący wydaną w 2015 roku płytę Kolędy Wielkie .
Wersja akustyczna
 6) LemON Grudniowy - jedna z dwóch kompozycji promujących świąteczny album zespołu zatytułowany Etiuda Zimowa.
 7) Sound"  n "Grace Święta będą cały rok - utwór promujący reedycję debiutanckiej płyty chóru Atom.
 Wersja koncertowa
 8) Natalia Kukulska Kiedy zapada zmierzch - piosenka miała swoją premierę w listopadzie 2005 roku  i była hymnem akcji charytatywnej Pocztówka do Świętego Mikołaja.

9) Kasia Stankiewicz, Kuba Badach i Mietek Szcześniak Tak jak śnieg- piosenka z 2007 roku. Ma jeden z piękniejszych świątecznych tekstów jakie słyszałam. 


Wersja koncertowa 
 10) Patrycja Markowska Moja kolęda - utwór powstał w 2010 roku, został napisany i skomponowany przez samą artystkę. 
 Wersja koncertowa 
 11) Kuba Badach Najlepsze dziś wypełni się - kolejna świąteczna odsłona tego wokalisty. 
 12)Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski Wielkie świąteczne całowanie - singiel promujący wspólny album tego niezwykłego duetu. Zimowe piosenki miały swoją premierę w 2012 roku. 
 13) Andrzej Krzywy i Majka Jeżowska Chcę z Tobą spędzić Święta- piosenka z wydanego w 2008 roku albumu Majki Jeżowskiej Zimowe obrazki.
 14)Anna Maria Jopek , Dorota Miśkiewicz i Andrzej Piaseczny Pocztówka do Świętego Mikołaja - hymn akcji Pocztówka do Świętego Mikołaja 1996. 
 15)Patrycja Gola i Andrzej Piaseczny Kłopoty ze śniegiem - piosenka znalazła się na wydanej w 2003 roku składance Święta Święta Vol 1 . Był to projekt przygotowany wspólnie przez Polskie Radio i Telewizję Polską. Dochód ze sprzedaży płyty przekazany został na akcje charytatywne prowadzone przez Polską Akcję Humanitarną. 
  
16) Michał Grobelny  Niech te Święta będą dobre - nowa piosenka od uczestnika IV edycji The Voice. Michałowi przy jej tworzeniu pomagali Małgorzata Bernatowicz i Michał Sobierajski, których też możecie kojarzyć ze wspomnianego programu.  

Piosenek jest sporo, więc mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich taką, która Wam się spodoba. Miłego słuchania. Anne 18.


 
1 komentarz:

Witaj na Blogu O muzyce słów kilka. Dziękuję, że tu zajrzałeś/ aś i przeczytałeś / aś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Pamiętaj o jednym: Nie obrażaj nikogo. Jeśli chcesz mnie skrytykować/ zwrócić uwagę na błąd bądź literówkę możesz to zrobić, ale w kulturalny sposób. Komentarze wulgarne lub zawierające SPAM będą natychmiast usuwane. Anne 18.