18 lut 2017

Trzy składniki muzyki : Emocje, magia i prawda #5 Ania Karwan W Prezencie

W dzisiejszej odsłonie cyklu Trzy składniki muzyki mam dla Was singiel finalistki siódmej edycji The Voice of Poland Ani Karwan. Jego premiera miała miejsce  10 lutego
Utwór W Prezencie to singiel, który napisała dla Ani jej trenerka Natalia Kukulska. Wraz ze swoim mężem Michałem Dąbrówką skomponowała muzykę . Ponadto możemy ją usłyszeć w chórkach. 

Kompozycja stworzona przez muzyczną mentorkę jest dla Ani bardzo osobistym utworem, który mimo iż ma ogromne sceniczne doświadczenie i sporo sukcesów traktuje jak debiut- nowy rozdział w swojej artystycznej drodze. Ania śpiewa w nim o tym, że wreszcie . po  kilku latach kryzysu jest gotowa znów zawalczyć o muzyczne marzenia, już się nie podda. Jest świadoma i pogodzona z tym, że  jej twórczość przez jednych  będzie  wychwalana pod niebiosa, a inni bez żadnego powodu zmieszają ją z błotem.
 
Jest dojrzałą wokalistką, która wiele przeżyła i ma słuchaczom coś do przekazania. Wreszcie pewna siebie z nowymi nadziejami staje i otwarcie mówi, że los dał jej poważną lekcję, ale teraz wszystkie  drogi są dla niej otwarte. Już nie dźwiga ciężaru który nosiła przez wiele lat. Ciężar ten pozwalał jej cieszyć się śpiewaniem, sprawił, że przestała wierzyć w siebie i swoje możliwości.
Produkcja : Katarzyna Rościńska, Natalia Kukulska
Perkusja, aranżacja muzyczna : Michał Dąbrówka
Fortepian: Jan Smoczyński
Bas: Bartozzi Wojciechowski 
Gitara : Artur " Boo Boo" Twardowski
Atom String Quartet:
I skrzypce: Dawid Lubowicz
II skrzypce: Mateusz Smoczyński
Altówka : Michał Zaborski 
Wiolonczela: Krzysztof Lenczowski 
Wydawca : Ania Karwan i & Serpent Music
Patronat : Anywhere.pl

Zapraszam do obejrzenia i przeczytania wywiadu Ania Karwan : Śpiew w wielkim mieście 
Jeśli natomiast chcielibyście wybrać się na koncert Ani i posłuchać singla na żywo macie taką szansę.  Kiedy ? Już 3 marca w Muzycznym Klubie B- 17 W Poznaniu.  Szczegóły tutaj  

Ja jestem zachwycona tekstem, muzyką, głosem Ani i emocjami, które ta piosenka ze sobą niesie.  Aniu dziękuję i czekam na całą , wypełnioną  cudownymi utworami płytę. A teraz ten muzyczny prezent, który mi i wielu innym słuchaczom podarowałaś posyłam dalej. Niech idzie w świat. Ania. 

1 komentarz:

Witaj na Blogu O muzyce słów kilka. Dziękuję, że tu zajrzałeś/ aś i przeczytałeś / aś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Pamiętaj o jednym: Nie obrażaj nikogo. Jeśli chcesz mnie skrytykować/ zwrócić uwagę na błąd bądź literówkę możesz to zrobić, ale w kulturalny sposób. Komentarze wulgarne lub zawierające SPAM będą natychmiast usuwane. Anne 18.