16 paź 2024

Nastrojowo i lirycznie #74 Inspiracje z programu Jaka to melodia czyli jedna piosenka po angielsku a trzy po polsku

Drodzy Czytelnicy.  Mamy środę, więc czas na Cykl Nastrojowo i lirycznie.  Dziś nim  nie jedna , a cztery  piosenki . Nie umiałam wybrać, więc  tego nie zrobiłam i pokaże kilka. Zainspirował mnie program Jaka to melodia ? Dwie pierwsze w nim usłyszałam, dwie kolejne to utwory Roberta Janowskiego, który od 31 sierpnia 2024 wrócił do roli prowadzącego. 


źródło

Pierwszy to piosenka Johna Meyera Gravity 

Tekst:  John Mayer
Muzyka: John Mayer 

Drugą jest utwór Anny Rusowicz Tobie
Tekst:  Anna Rusowicz 
Muzyka:  Anna Rusowicz 


Trzecim utworem jest Kołysanka - jutro zaczaruję świat Roberta Janowskiego. Piosenka pochodzi z jego trzeciej, wydanej w 2001 roku płyty Nieważkość

Tekst: Robert Janowski 
Muzyka : Robert Janowski

Pora na ostatnią czyli Zatrzymaj mnie  tym razem z najnowszego albumu.

Tekst: Justyna Holm
Muzyka: Ricky Alison 

Na dzisiaj to już wszystko. Zostawiam Was z tymi nastrojowymi dźwiękami być może dla Was nowymi.  

Przyjemnego słuchania i udanego dnia. Anne 18. 


8 paź 2024

Muzyczny wehikuł czasu cz. 30

 Drodzy Czytelnicy. W co wtorkowym cyklu pora na męskie zespoły. Zapraszam do słuchania. 

Wehikuł czasu- cykl w którego każdej odsłonie znajdzie się pięć utworów. Dziś pięć męskich zespołów, pięć historii, pięć tekstów, które może nie każdy słyszał lub nieśmiertelne hity. Szkoda, że takich się już nie pisze, a jeśli tak to ciężko się z nimi przebić.



1. Czerwone Gitary Wróćmy na jeziora 

2. Dżem Modlitwa III pozwól mi
3. IRA Trochę wolniej 

4. Perfect Księżycowe dzieci 

5. T Love Bóg


Zanim będę życzyć Wam miłego słuchania mam jeszcze jedną informację. Od dziś możecie razem ze mną tworzyć ten blogowy cykl. Jeśli macie ochotę zostawcie w komentarzu tytuł polskiej piosenki z lat 1974-2014 z kategorii Duet damsko - męski.  Spośród wszystkich zaproponowanych wybiorę jedną, a przy dużej ilości zgłoszeń być może dwie piosenki, które pojawią się w następnym poście cyklu wraz z pięcioma moimi typami. Zainteresowani ?  Jeśli tak to czekam na tytuły utworów. 

Przed podaniem swojej propozycji przejrzyjcie archiwalne posty cyklu zwłaszcza te dotyczące duetów, ponieważ zależy mi aby piosenki w miarę możliwości się nie powtórzyły. Podpowiem, że wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na tym blogu frazy : Muzyczny wehikuł czasu cz. 6, cz. 12 lub 26.  Tam znajdziecie duety, które wcześniej były prezentowane w cyklu.  Jeśli będzie powtórka nic złego się nie wydarzy to Wasz typ, po prostu wolałabym ich unikać.  Nie nie ma pomyłki w datach. Mój wehikuł cofa się minimalnie dziesięć lat wstecz. 

Na dzisiaj to już wszystko. Miłego słuchania i udanego dnia Anne 18. 


1 paź 2024

Muzyczny wehikuł czasu cz.29

Drodzy Czytelnicy. W drugiej po przerwie odsłonie cyklu Muzyczny wehikuł czasu głos dostają  Panowie. Niestety żadnego z nich już z nami nie ma.  Tadeusza Woźniaka pożegnaliśmy kilka tygodni temu, pozostali odeszli kilka dobrych lat temu. 

Wehikuł czasu- cykl w którego każdej odsłonie znajdzie się pięć utworów. Dziś pięciu mężczyzn, pięć historii, pięć tekstów, które może nie każdy słyszał lub nieśmiertelne hity. Szkoda, że takich się już nie pisze, a jeśli tak to ciężko się z nimi przebić.
 źródło

 
1. Krzysztof  Krawczyk  Chciałem być 

2. Bogusław Mec Na pozór

3. Czesław Niemen Pojutrze szary pył 

4.  Zbigniew Wodecki Zabiorę Cię dziś na bal 

5. Tadeusz Woźniak Pośrodku Świata 

Na dziś to już wszystko.  Przyjemnego słuchania i udanego dnia. Anne 18.