24 cze 2014

MOJE TOP 5 Patrycja Markowska cz 2.

Dzisiaj mam dla Was kolejną notkę, w której przedstawiam moje ulubione piosenki Patrycji  Markowskiej. Tym razem będzie balladowo .
1. Forfifi- piosenka dedykowana synowi artystki Filipowi. Bardzo emocjonalny tekst , ładna melodia . Perełka.
2. Na obrazach zwykłych słów- następny utwór napisany dla synka. W jego tekście słychać miłość a Patrycja przypomina , że jest nie tylko wokalistką, która nagrywa i koncertuje, ale przede wszystkim kochającą mamą.
 3. W kamiennej dżungli blues- i znów emocje , miłość strach, obawa. Dzisiejszy świat zostaje w tej piosence porównany do dżungli ,przestrogi obietnice , pytania bez odpowiedzi to wszystko ma w sobie ten  utwór . Warto posłuchać bo mało jest piosenek z tak prawdziwym i przejmującym tekstem.


4. Kilka pytań  - piosenka z 2005r kiedy Patrycja nie była jeszcze tak popularna jak dzisiaj. Już wtedy nagrywała tak dobre utwory. Brawo 

5. Pożegnanie- kompozycja z  wydanego w 2005 roku albumu Nie zatrzyma nikt. Smutne, ale piękne.
 
Miłego słuchania.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na Blogu O muzyce słów kilka. Dziękuję, że tu zajrzałeś/ aś i przeczytałeś / aś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Pamiętaj o jednym: Nie obrażaj nikogo. Jeśli chcesz mnie skrytykować/ zwrócić uwagę na błąd bądź literówkę możesz to zrobić, ale w kulturalny sposób. Komentarze wulgarne lub zawierające SPAM będą natychmiast usuwane. Anne 18.