29 sty 2017

Stare piosenki w nowych wersjach covery cz. 9.

Artyści mają to do siebie, że lubią eksperymentować, zaskakiwać swoich słuchaczy i tworzyć własne interpretacje znanych utworów.  Jedni jak  ostatnio Rafał Brzozowski  czy Andrzej Piaseczny decydują się nagrać całe albumy z piosenkami coverowymi, a  u innych  taki muzyczny prezent jest tylko uzupełnieniem.  Dlatego dzisiejsza odsłona cyklu ma kryptonim Gwiazdy coverują.

1) Kuba Badach Wymyśliłem Ciebie (org. Andrzej Zaucha)- piosenka z wydanego w 2009 roku krążka Obecny Tribute to Andrzej Zaucha.
Wersja koncertowa
 
2) Ewa Farna Dmuchawce latawce wiatr (org. Urszula)- utwór, który Ewa zamieściła na swojej drugiej polskojęzycznej, a czwartej w ogóle płycie zatytułowanej Cicho. Co ciekawe początkowo wokalistka nie chciała mieć tej piosenki na  studyjnym wydawnictwie. Przekonał ją do tego Marek Dutkiewicz. Gdy nagrywała nową wersję hitu Urszuli miała niespełna 16 lat.
 Wersja koncertowa
 3) Natalia Kukulska Woman in Love (org. Barbara Streisand)- piosenka wielkiej diwy znalazła się na drugiej " dorosłej" płycie Natalii. Krążek Puls ujrzał światło dzienne w 1997 roku.
 Wersja koncertowa
4) Andrzej Piaseczny List (org. Hey)- muzyk, który w tym roku obchodzić będzie 25- lecie pracy artystycznej dwa lata temu postanowił spełnić swoje marzenie i nagrać płytę z ogromną , bo aż 50 osobową orkiestrą symfoniczną. Wziął na warsztat utwory znakomitych kolegów po fachui tchnął w nie nowe życie. W jednym z wywiadów przyzn, że płyta Kalejdoskop , bo o niej mowa może być soundtrackiem do życia każdego z nas .
 Wersja koncertowa
5) LemON All you need is love (org.The Beatles)- ten legendarny utwór znalazł się na debiutanckiej, wydanej w 2012 roku płycie zespołu zatytułowanej po prostu LemON.
Wersja koncertowa (wykonanie z programu Must Be The Music).
 Co Wy na taki post ? Podoba się ? Jeśli tak to miłego słuchania. Anne 18. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na Blogu O muzyce słów kilka. Dziękuję, że tu zajrzałeś/ aś i przeczytałeś / aś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Pamiętaj o jednym: Nie obrażaj nikogo. Jeśli chcesz mnie skrytykować/ zwrócić uwagę na błąd bądź literówkę możesz to zrobić, ale w kulturalny sposób. Komentarze wulgarne lub zawierające SPAM będą natychmiast usuwane. Anne 18.