26 lut 2012

Adele "19".

                                                   

 Data premiery 3.03 2008r

„19” to debiutancki krążek artystki, której utwory nuci teraz tysiące słuchaczy. Adele  porównywana jest do zmarłej nie tak dawno Amy Winehouse. Natura obdarzyła ją bardzo  mocnym, matowym, podszytym chrypką głosem. Dziewczyna łączy ze sobą staroświecką piosenkowość z tym, co współczesne i na czasie. Materiał na płycie jest bardzo różnorodny. Znajdziemy tu popowe piosenki (Crazy for you), ale również spokojne ballady, jak np. pierwszy singiel Chasing Pavements. Utwory te, to pop wzbogacony elementami soulu oraz folk jazzu. Piosenkarka, jak sama mówi, śpiewa o pierwszych miłosnych uniesieniach, tych pomiędzy 18 a 19 rokiem życia.

Wokalistka ta posiada niesamowitą osobowość i bardzo ważną dla artysty umiejętność, która sprawia, że ze swoich na pozór prostych piosenek potrafi uczynić prawdziwe  perełki. Kompozycjom z tej płyty nie można odmówić  szczerości i młodzieńczego uroku. Warte podkreślenia jest to, że „mimo tekstów o różnych miłosnych rozterkach i rozczarowaniach, album "19" nie ma nic z sentymentalizmu czy infantylizmu."
 Jest to krążek, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Są tutaj przejmujące i emocjonalne ballady, ale też utwory z elementami jazzu (My Same). Moim zdaniem jest to album osoby, obdarzonej tym, co ja najbardziej cenię u wokalistek – ogromną wrażliwością.
Adele nikogo nie udaje, zawsze chce pozostać sobą. Otrzymała od losu coś, co każdy artysta chciałby mieć -  umiejętność przekazania słuchaczowi emocji. Tego nie nauczy żadna, nawet najlepsza szkoła. Według mnie, jest to pomimo młodego wieku artystki, o którym mówi nam tytuł  krążka, dojrzały i godny uwagi początek muzycznej drogi .

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na Blogu O muzyce słów kilka. Dziękuję, że tu zajrzałeś/ aś i przeczytałeś / aś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Pamiętaj o jednym: Nie obrażaj nikogo. Jeśli chcesz mnie skrytykować/ zwrócić uwagę na błąd bądź literówkę możesz to zrobić, ale w kulturalny sposób. Komentarze wulgarne lub zawierające SPAM będą natychmiast usuwane. Anne 18.