1 lis 2016

Muzyczny wehikuł czasu cz. 15.

Witajcie w listopadzie. Tym razem w wehikule  po raz kolejny duety. Tym razem jednopłciowe. Dwa damskie i dwa męskie. Zapraszam do słuchania.

źródło
1) Robert Janson i Kuba Badach  Małe Szczęścia - piosenka  stworzona przez Andrzeja Ignatowicza (tekst) i Roberta Jansona ( muzyka). Znalazła się na pierwszym solowym albumie artysty  Trzeci wymiar. Krążek trafił na sklepowe półki w 1997 roku.
 2) Krystyna Prońko i Majka Jeżowska On nie kochał nas - tekst do powstałego równo 30 lat temu utworu napisała Ewa Żylińska, a muzykę Tom Logan ( drugi mąż Jeżowskiej). Dwie artystki, które pomimo sporej różnicy wieku ( 13 lat) i relacji jakie między nimi panowały (Prońko była wykładowczynią Jeżowskiej w Akademii Muzycznej)połączyła przyjaźń. Wieź tę zniszczył jednak fakt, że w pewnym momencie obie  kochały tego samego mężczyznę, choć dla jednej  od początku była to miłość zakazana.   Ostatecznie obie zostały przez niego zdradzone i oszukane. Jedna już nigdy nie zaufała mężczyźnie druga rozwiodła się uciekła do USA i ponownie wyszła za mąż. Jednak prawdziwą miłość i przebaczenie znalazła dopiero po latach. Ten, który zniszczył przyjaźń i zranił uczucia kobiet również wyjechał. Obie Panie ostatecznie się pogodziły. Choć dawnej przyjaźni nie udało się odzyskać nagrały wspólną piosenkę będącą niejako ilustracją tego co przeżyły. Więcej o ich historii przeczytacie tutaj
 3)Andrzej Piaseczny i Robert Chojnacki Będziesz znów - utwór, który napisał Piaseczny, a skomponował Chojnacki pochodzi z płyty Saxophonic wydanej w 2006 roku. 
  
4)Kayah i Anna Maria Jopek Kiedy mówisz - utwór , do którego artystka wykorzystała wiersz nieżyjącego już księdza Jana Twardowskiego znalazł się on na dwóch jej płytach : JakaJa Kayah z 2000oraz MTV Unplugged z 2007 roku.
 Wersja koncertowa : 
  
Na dzisiaj to już wszystko. Do napisania następnym razem Anne 18. 


 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na Blogu O muzyce słów kilka. Dziękuję, że tu zajrzałeś/ aś i przeczytałeś / aś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Pamiętaj o jednym: Nie obrażaj nikogo. Jeśli chcesz mnie skrytykować/ zwrócić uwagę na błąd bądź literówkę możesz to zrobić, ale w kulturalny sposób. Komentarze wulgarne lub zawierające SPAM będą natychmiast usuwane. Anne 18.