7 maj 2014

The Voice of Poland co słychać u uczestników #9 Oksana Predko.

Bohaterką artykułu numer dziewięć jest doświadczona i kilkakrotnie nagradzana wokalistka, która od początku wiedziała, że chce trafić do grupy Marii Sadowskiej. 
Oksana Predko - pierwsze poważniejsze kroki na scenie zaczęła stawiać w okresie studiów w Toruniu. W 2005r wraz z zespołem Toronto wydała album Miasto i otrzymała nominację do Fryderyka. Rok po tym sukcesie zespół zawiesił działalność , ale wokalistka nie zrezygnowała z muzyki. Nagrała między innymi  piosenkę Every little thing, którą wykorzystano w jednej z reklam. 
Obecnie studiuje  muzykologię w Instytucie Muzykologii na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Do udziału w programie przekonała ją możliwość pokazania i promocji siebie oraz własnej twórczości. Skończyła pracę nad materiałem do swojej solowej płyty , a nie o dziś wiadomo , że udział w tego typu show może bardzo pomóc w jej wydaniu. Jeszcze w trakcie trwania programu do sieci trafił pierwszy singiel Oksany wraz z teledyskiem.Posłuchajcie. 

                                                            
       
W wywiadzie dla portalu All about miusic  artystka zdradziła jakiego typu muzykę znajdziemy na jej albumie :


„To będzie taki toksyczny pop:) Śpiewam dosyć popowo i będą to melodyjne utwory zaaranżowane zupełnie inaczej niż ten nurt wskazuje. Będzie można usłyszeć ciekawe instrumentarium i, przede wszystkim, doskonale wyprodukowane kompozycje”. 
Niedawno na jej Facebookowym profilu pojawiła się informacja , że szykuje drugi singiel, który będzie zupełnie inny niż Autobus.
Zatem  czekamy cierpliwie . Wszystkich fanów Oksany zapraszam na jej najbliższy koncert, który odbędzie się 25 maja w Toruniu. Szczegółów szukajcie na :
Źródło cytatu :

Tekst pojawił się również na stronie magazynu Debiutext


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj na Blogu O muzyce słów kilka. Dziękuję, że tu zajrzałeś/ aś i przeczytałeś / aś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Pamiętaj o jednym: Nie obrażaj nikogo. Jeśli chcesz mnie skrytykować/ zwrócić uwagę na błąd bądź literówkę możesz to zrobić, ale w kulturalny sposób. Komentarze wulgarne lub zawierające SPAM będą natychmiast usuwane. Anne 18.